R*A*D*Y*O***E*Y*L*U*L
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

R*A*D*Y*O***E*Y*L*U*L

AnasayfaradyoeylulGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Yüz kişiye danışmadan evlenmeyeceğim..

YazarMesaj
RaDYoEyLuL
Admin
Admin
RaDYoEyLuL

Yüz kişiye danışmadan evlenmeyeceğim.. Empty
MesajKonu: Yüz kişiye danışmadan evlenmeyeceğim..   Yüz kişiye danışmadan evlenmeyeceğim.. Icon_minitimePtsi Nis. 28, 2008 11:50 pm

İsrail oğullarından biri kendi kendine dediki:

yüz insana danışmadan evlenmeyeceğim .Doksan dokuz kişi ile müşavere etti biri kaldı niyet etti sabah erken kim karşısına çıkarsa onunla müşavere edip görüşü ile amel edecekti.
Sabah oldu evinden çıktı bir deliye rastladı. bir kamışı at yapıp binmişti.böyle bir deli ile karşılaşması onu üzdü ama verdiği sözdende dönmedi ona yaklaştı.

Deli onun yakşaltığını görünce dediki: Sakın kendini koru atım seni tepmesin.

Fakat o kimse deliye şöyle dedi: Atını tut sana bir şey soracağım.

Deli durunca şöyle anlattı: İlkkarşıma çıkanla müşavere edeyim diye allaha ahd ettim.ilk olarak da sen karşıma çıktın.şimdi söyle!ben evlenmek istiyorum nasıl evleneyim?

Deli şöyle anlattı: Kadınlar üç çeşitti biri senindir.biri aleyhine çalışır .biride hem lehine hemde aleyhine olur .

Sonra şöyle dedi: Sakın at seni tepmesin.

Adam diyorki onun bu anlattıklarının manasını o anda sormadım. Sonra onun peşinden gidip yetişti ve şöyle dedi. "Hele atını durdur"

Atını durdurunca yaklaştı ve şöyle dedi:
Söylediklerini anlayamadım onları bana açıkla.

Şöyle anlattı:
Senin olan kadın: bakire olandır. kalbi de sevgisi desenindir.senden başkasını bilmez.

Aleyhine olan kadın:çocuklu olan kadındır. malını yer ilk kocası için ağlar.

Hem lehine hemde aleyhine olan kadın ise çocuksuz dul kadındır.birinci kocasından iyi olursan lehine olur aksi halde aleyhine olur.

Sonra gitti
O adam yeniden peşinden yetişti ve şöyle dedi:
yazık sana nedir bu halin hukema kelamı konuştun ama delilik yapıyorsun.
Bunun üzerine şöyle dedi
İsrailoğulları beni kadı yapmak istediler istemedim israr ettiler bende kendimi deliliğe vurdum böylece onlardan kurtuldum...

* * *

Yukaridaki ibret verici hikaye bize cok sey anlatiyor. Heleki günümüzde ilkokuldan üniye kadinla erkegin ayni siralarda okumasi, internet ve telefonlarla bir kisi ile görüsebilme imkaninin saniye icinde olmasinida düsünürsek. Kizlik bekaretini korumus olmasina ragmen haya damarlari yirtilmis. Erkek arkadasi maskaraligi arkasindan her türlü halti yemis kisilerin hangi sinifa girdigi ise mechuldur..

Yüz kişiye danışmadan evlenmeyeceğim..
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-