R*A*D*Y*O***E*Y*L*U*L
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

R*A*D*Y*O***E*Y*L*U*L

AnasayfaradyoeylulGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Yusuf İslam Biyografiler (Biographys)

YazarMesaj
RaDYoEyLuL
Admin
Admin
RaDYoEyLuL

Yusuf İslam Biyografiler (Biographys) Empty
MesajKonu: Yusuf İslam Biyografiler (Biographys)   Yusuf İslam Biyografiler (Biographys) Icon_minitimePtsi Nis. 28, 2008 5:47 pm

Yusuf İslam Biyografiler (Biographys) Yusufislamwideweb430x31tt4

İngilizdir, ama İsveçli bir anne ve Kıbrıslı rum bir babanın oğludur. Londra'da doğmuştur. (21.Temmuz. 1948 ) Asıl adı Demetre Stephen Georgiou'dur. Dünya onu Cat Stevens olarak tanıdı. Şimdiki adı Yusuf Islam. Bu başlangıç cümleleri bile ne kadar zor bir adam olduğunun kanıtı.
Cat Stevens / Yusuf İslam bütün hayatı boyunca birbirinden çok farklı etkilerin içinde kalmış, bu da onu hayatının her döneminde değişik görüşleri ve yaklaşımları incelemesine, hayatının farklı dönemlerinde farklı görüşleri ifade etmesine neden olmuştur. Çoğu kişi bilmez, babasının da etkisiyle ilk gençlik yıllarında iflah olmaz bir türk düşmanıydı. Değil Türklerden ve türklerle ilgili şeylerden, "Türk" kelimesinden bile nefret ettiğini çeşitli kereler açıklamaktan çekinmemiştir. Cat Stevens listeleri alt-üst eden, herkesin gençliğinde ille bir kaç parçasını severek / ezberleyerek dinlediği bir pop-stardı. Bizi ilgilendiren bölüm ise 1978 yılında başlıyor. Cat Stevens iken doğup , büyüdüğü , yaşadığı hayat onu farklı görüşleri ve dinleri incelemeye sevketmiş, bu arayışları sırasındaki ruhsal gezintileri bir çok albumüne konu olmuştur.
Alkol, uyuşturucu dahil herşeyi deneyip ruhundaki fırtınaları dindiremeyen Cat Stevens, kardeşinin Kudüs'ten getirdiği Kuran'ı incelemeye başlamış ve başlangıçta hep eksik / hatalı / mantıksız yerler arayıp bulmaya çabalamıştır. Kendisi öyle diyor. Okudukça etkilenmiş, etkilendikçe İslam'a ilgisi artmıştır.
Kimilerine göre ise ünlü parçası " My Lady D'arbanville " onun İslam'a geçişteki dönüm noktasıdır: Alkol veya uyuşturucu almış iken seviştiği kadını sabah kendine geldiğinde yanında ölü olarak bulması onu hayatında köklü değişiklikler yapmaya sevketmiştir. "My Lady D'Arbanville " in sözleri şöyledir: "Leydim hala niçin uyuyorsun? Yarın seni uyandıracağım. Ve sen benim sevgilim olacaksın,evet, sen benim sevgilim olacaksın. Leydim niçin böyle kederleniyorum? Ama senin kalbin çok sessiz görünüyor. Niçin böyle zayıf nefes alıyorsun? Leydim bu gece çok soğuk görünüyorsun. Dudakların sanki kış gibi. Tenin beyaza dönmüş Seni sevdim leydim, içinde yattığın mezara rağmen. Hep seninle olacağım Bu aşk (gül) ölmeyecek, bu aşk ölmeyecek."

Yusuf İslam Biyografiler (Biographys)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Mel Gibson Biyografiler (Biographys)
» Nickelback - Biyografiler (Biographys)
» Beyonce - Biyografiler (Biographys)
» Ben Stiller Biyografiler (Biographys)