R*A*D*Y*O***E*Y*L*U*L
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

R*A*D*Y*O***E*Y*L*U*L

AnasayfaradyoeylulGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Metin Arolat Albumleri...!!!+(Biyografi)

YazarMesaj
RaDYoEyLuL
Admin
Admin
RaDYoEyLuL

Metin Arolat Albumleri...!!!+(Biyografi) Empty
MesajKonu: Metin Arolat Albumleri...!!!+(Biyografi)   Metin Arolat Albumleri...!!!+(Biyografi) Icon_minitimePtsi Nis. 28, 2008 5:38 pm

*****Biyografi******

Mevlana Celaleddin-i Rumi'nin soyundan gelen Çelebiler, Amerikalılarla birlikte Mevlana'nın hayat felsefesinin anlatıldığı bir internet sitesi hazırladı. Sitedeki soyağacında tanıdık bir isim de var. Metin Arolat, Mevlana'nın 23'üncü kuşaktan torunu...
Ünlü düşünür Mevlana Celaleddin-i Rumi'nin soyundan gelen ve halen hayatta olan Çelebiler tarafından bir internet sitesi hazırlandı. "www.mevlana.org" adresli sitede, Mevlana'nın 21'inci yüzyıla kadar gelen soyağacı da yer alıyor. Çelebiler tarafından yaklaşık 8 yüzyıldır saklanan belgelerle hazırlanan soyağacında ilginç bir isim karşımıza çıkıyor. Bu isim, Metin Arolat...

Evet torunuyum
Metin Arolat, böyle bir sitenin varlığından haberdar olduğunu belirterek,Evet Mevlana'nın soyundan geldiğimi biliyorum. Akrabamız olan ve Mevlana'nın 21'inci kuşaktan torunu olan Dr. Celaleddin Bakir Çelebi ölmeden önce, Mevlana'nın felsefesini yurtdışında tanıtmak, bilgilendirmek amacıyla çalışmalar yaptığını ve bu doğrultuda bir beste yapmamı istedi. Kendisi 1996 yılında vefat etti. Onun bu isteğini en kısa zamanda yerine getirip, oğluna teslim edeceğim dedi. Arolat, Benim soyumda Osmanlı İmparatorluğu döneminde görev yapmış paşalar var. Böyle geniş bir ailenin içinde yer almak beni çok heyecanlandırıyor şeklinde konuştu.

Metin Arolat Albumleri...!!!+(Biyografi) Thumb_606200645

Metin Arolat Albumleri...!!!+(Biyografi)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Lara-Biyografi