R*A*D*Y*O***E*Y*L*U*L
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

R*A*D*Y*O***E*Y*L*U*L

AnasayfaradyoeylulGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

DTP'den tarih kitapları değiştirilsin önerisi

YazarMesaj
*CaDaLoz_*
Admin
Admin
*CaDaLoz_*

Kadın

DTP'den tarih kitapları değiştirilsin önerisi Empty
MesajKonu: DTP'den tarih kitapları değiştirilsin önerisi   DTP'den tarih kitapları değiştirilsin önerisi Icon_minitimeC.tesi Mayıs 10, 2008 9:04 am

ANKARA(ANKA) –DTP Eşbaşkanı Emine Ayna, Türk tarih kitaplarının yeniden yazılması gerektiğini söyleyerek, “Tarih kitapları tekçi zihniyetten arındırılmalı” dedi.

Eğitim-Sen 3'üncü Olağan Genel Kurulu'nda konuşan DTP Eşbaşkanı Ayna, Türkiye'de eğitim kurumlarının sadece öğretim yaptığını ve bunun masaya yatırılması gerektiğini söyledi. Türkiye'de şiddet üzerine bir yaşam kurulduğunu söyleyen Ayna, “Farklılıklarımızı bir kenara bırakmak yerine, farklılıklarımızı tanıyarak birlikte yaşayabiliriz” dedi.

Ayna, Eğitim-Sen ve benzeri örgütlerin sadece emek mücadelesi vermemesi gerektiğini ifade ederken, “Türkiye'de tarih kitapları yeniden yazılmalı. Müfredatta tüm kitaplar içindeki tekçi zihniyetten arındırılmalı. Yoksa Türkiye'de şiddetin dinmesi mümkün değil. Tarih kitaplarında sadece Türkler bulunuyor ama unutulmamalıdır ki, Kürtler burada Türklerden daha önce de bulunuyordu” diye konuştu.

DTP'den tarih kitapları değiştirilsin önerisi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-