R*A*D*Y*O***E*Y*L*U*L
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

R*A*D*Y*O***E*Y*L*U*L

AnasayfaradyoeylulGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Geçen hafta sözlenmişlerdi

YazarMesaj
*CaDaLoz_*
Admin
Admin
*CaDaLoz_*

Kadın

Geçen hafta sözlenmişlerdi Empty
MesajKonu: Geçen hafta sözlenmişlerdi   Geçen hafta sözlenmişlerdi Icon_minitimeCuma Mayıs 09, 2008 10:07 am

Geçen hafta sözlenmişlerdi Kaza_erzurum8

Erzurum'da sınava yetişmeye çalışırken bir minibüsün çarpması sonucu hayatını kaybeden 3 üniversite öğrencisinin sıralarına sınıf arkadaşları gül bırakırken, dün yapılacak sınav da iptal edildi.
Erzurum'da dün saat 13.30'da yapılacak sınav için evden çıkan ve okul yolunda saat 13.00 sıralarında bir minibüsün altında kalarak can veren öğrenciler, Atatürk Üniversitesi'ni yasa boğdu. Öğrencilerden Atatürk Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Doğu Dilleri Bölümü 3. sınıf öğrencisi Saliha Aydın ile Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Coğrafya Bölümü 4. sınıf öğrencisi Ertuğrul Eroğlu'nun geçen hafta sözlendikleri ve okullarının bitmesinin ardından evlenecekleri öğrenildi.

Eroğlu'nun ayrıca önümüzdeki pazar günü yapılacak Akademi Lisans Üstü Eğitim Sınavı'na (ALES) gireceği ve günlerdir bu sınava hazırlandığı ortaya çıktı. Ölen öğrencilerden Nafiz Ceylan'ın ise fakir bir ailenin çocuğu olduğu ve ailesi Samsun'dan Erzurum'a gelemediği için cenazeyi Erzurum'da bulunan teyzesinin teslim alacağı bildirildi. Ertuğrul Eroğlu ile Nafiz Ceylan'ın 29 Mayıs tarihinde yapılacak mezuniyet töreninde kep giymeye hazırlandıkları ve ikisinin de en büyük hayallerinin okulu bitirip öğretmen olmak olduğu öğrenildi.

Eroğlu'nun ayrıca önümüzdeki pazar günü yapılacak Akademi Lisans Üstü Eğitim Sınavı'na (ALES) gireceği ve günlerdir bu sınava hazırlandığı ortaya çıktı. Ölen öğrencilerden Nafiz Ceylan'ın ise fakir bir ailenin çocuğu olduğu ve ailesi Samsun'dan Erzurum'a gelemediği için cenazeyi Erzurum'da bulunan teyzesinin teslim alacağı bildirildi. Ertuğrul Eroğlu ile Nafiz Ceylan'ın 29 Mayıs tarihinde yapılacak mezuniyet töreninde kep giymeye hazırlandıkları ve ikisinin de en büyük hayallerinin okulu bitirip öğretmen olmak olduğu öğrenildi.
Avrupa ülkelerinde trafik kurallarının oldukça caydırıcı olduğunu ve yayalara trafik saygısı olduğunu ifade eden Koday, "Bir İsveç'te, Almanya'da trafikte telefonla konuşmak, kırmızı ışıkta geçmenin cezası milyarları bulurken, bizim ülkemizde özellikle Erzurum'da ise kırmızı ışıkta geçmek moda haline geldi. Yayalara saygı yok. Her gün trafik terörü onlarca can alıyor. Bu teröre artık dur demek lazım. Ben öğrencilerimi her zaman trafik konusunda uyarıyordum. Bu şehirde kırmızı ışıkta geçme modası var. Sürücüler dikkat etmiyor, siz dikkat edin diye. Kazanın olduğu yer Erzurum nüfusunun yüzde 50'sinin yaşadığı bir semt ve üniversite öğrencilerinin sürekli geçiş noktası. Bu kadar duyarsızlığa yeter artık. Sürekli kazaların meydana geldiği bir yerde üst geçit yok" dedi.

3 üniversite öğrencisinin hayatlarını kaybettiği kaza sonrasında görgü tanıkları ise minibüsün kırmızı ışıkta geçtiğini iddia ettiler. Prof. Dr. Saliha Koday, kazayı gören başka öğrencilerin de olduğunu, bu öğrencilerin kendilerine minibüsün kırmızı ışık ihlali yaptığını söylediklerini ifade ederek, trafik raporlarında da kırmızı ışık ihlalinin ortaya çıkacağını belirtti.

Geçen hafta sözlenmişlerdi
1 sayfadaki 1 sayfası